שיטות הטיפול בילדים ונוער
0.jpg

בטיפול בילדים (מגיל עשר ומעלה) ובבני נוער אני מתמקדת בטכניקות טיפול רגשיות ולא רוחניות, המותאמות לגילם. 

שיטות הטיפול נועדו להעצים אותם, לסייע להם לבנות ביטחון עצמי ולעזור להם למצוא את האיכויות המחזקות בתוכם.

שיטות אלו, יחד עם תכני עבודה רבים שפיתחתי במהלך השנים, עזרו למטופליי הצעירים למצוא את השלווה הפנימית ואת מקור הכוח האמתי שלהם. 

הולודינמיקה

מבין כל שיטות הטיפול הרבות שלי, הולודינמיקה היא שיטת הטיפול האהובה עלי ביותר, כיוון שכבר למן הפגישה הראשונה המטופלים לומדים להפוך כל כאב או תסכול לאיכות אחרת, מחזקת, והם יוצאים מהטיפול עם תובנות ובהירות לגבי עצמם ולגבי המתרחש בתוכם ובחייהם.

ההולודינמיקה חושפת מהו הרגש הראשוני השלילי המטריד את המטופל, כגון: חוסר ביטחון, כעס, חרדה, עצב, וכו', ומגלה מה הפוטנציאל החיובי שלו, מהי המטרה האמתית של רגש זה, איזו איכות חיובית הרגש מנסה לבנות בתוך המטופל.

כל רגש שלילי נועד להפוך לרגש אחר, מעצים ומחזק, ודרך הסיפורים שמעלה המטופל הרגשות עוברים התמרה והופכים לאיכויות מחזקות בתוכו.

ריפוי רגשי ברמה התאית 

על מנת שהמטופל הצעיר יוכל למצוא את מקור השלווה הקיים בתוכו, הוא צולל בעומק הרגשות שלו, כאשר כל רגש חושף רגש אחר הנמצא מתחתיו (כעס שמתחתיו עצב, חוסר ביטחון וכו') עד שלבסוף הוא מגיע אל המקום בו נמצאת השלווה האינסופית שבתוכו, העוצמה, הביטחון העצמי, תחושת השייכות.

זוהי למעשה הגירסא שלי ל"מסע", אותה שילבתי עם תכנים מקוריים משלי שנועדו לשמש את המטופלים הצעירים.

עבודה עם קלפי טיפול מותאמים לילדים ונוער

בעבודתי אני משלבת קלפי טיפול שונים, שנועדו לעקוף את המודע ולהגיע אל שורש הבעיות עצמן. קלפים כגון: "ארץ יצורי הפרא" (שדונים וכוחות), ספקטרה (מילים ותמונות), "פוינט אוף ויו" (תמונות וסיפורים), משמשים את המטופלים הצעירים על מנת להבין את המתרחש בתוכם ואת הדרך שיש ללכת בה על מנת להתגבר על קשייהם.

תכנים מקוריים

כמטפלת וכסופרת פיתחתי כמה וכמה תכנים מקוריים, דפי עבודה ייחודיים, טכניקות רגשיות יעילות, אשר משמשות אותי בעבודתי עם הילדים ובני הנוער. זוהי עבודה רגשית ושכלית בעיקרה, המקדמת מאוד את הטיפול.