יעוד אישי
רבים מאתנו מתהלכים בתחושה שיש לנו יעוד למלא, אולם איננו יודעים מהו.
 
אנו יודעים שלא באנו לכאן, לעולם זה, לחינם. שוודאי יש יותר מהנראה לעין.

ואכן, זה בדיוק כך: לפני שירדנו לאדמה כבר קבענו לעצמנו את השיעורים הראשיים שנרצה לעבור למען ההתפתחות שלנו וכן את היעוד התעסוקתי והאישי שלנו.

מצב זה, בו יש פער בין החיים שאנו מנהלים לבין החיים שנועדנו לחיות, בין העיסוק שלנו בפועל לבין מה שאנו אמורים לעסוק בו, יוצר תסכול ותחושת ריקנות בלתי-נסבלת, אותה אנו מנסים למלא בתחליפים שונים, לשווא.

 
למזלנו, כל המידע אודות ההתחייבות הנשמתית שלנו נמצא כבר בתוך תת המודע וכל שעלינו לעשות הוא להיזכר בו!

בעזרת רגרסיה אל החיים בין הגלגולים (ראו הרחבה בדף המתאים) אנו שבים אל המקום בו הכל התחיל; אנו עוברים על פני כל התחנות שעברנו בהן לפני לידתנו, במקום הקרוי מתוך חוסר מודעות "מוות", ובתוכן התחנה בה בחרנו את הגורל שלנו ואת היעוד האישי שלנו.

מדוע אנו לא נזכרים באופן אוטומטי ביעוד שלנו, בלי שנצטרך לעבור רגרסיה?

אנו כן מודעים באיזשהו אופן ליעוד שלנו, אולם הרבה פעמים אנו מעדיפים שלא לבחור בו מתוך נוחות או פחד. גם זה שיעור שעלינו לעבור, האם יהיה לנו את האומץ והנחישות ללכת בעקבות הלב שלנו ולמלא יעוד זה?

על פי רוב רמזים ליעוד התעסוקתי שלנו כבר נמצאים בתוכנו (הכשרונות שעמם נולדנו, האהבה שלנו כלפי תחום מסויים), אולם אם איננו מצליחים לזהות אותו ולקבוע מהו בוודאות, או אין לנו את האומץ לבחור בו, רגרסיה אל המקום בו החלטנו עליו מלכתחילה תעזור לנו מאוד.

לאחר ההזכרות ביעוד האישי הנשמתי, ניתן להיעזר בשאר שיטות הטיפול כדי להתחיל למלא אותו: תרגיל הגשמה (ראו הרחבה בדף המתאים), אימון אישי-רוחני ועוד, לפי הצורך.