שינוי אמונות ומיגנוט

רוב המידע המפעיל אותנו - המשפיע על הבחירות שלנו בקריירה, בבני זוג, על האמונות שלנו לגבי העולם ועצמנו - נובע מתוך החלק התת-מודע שלנו ולא מהחלק המודע!

תת-המודע (המרכיב 6/7 מהמוח שלנו) הוא זה המאחסן את כל הזכרונות שלנו, את כל הרשמים מגלגולים קדומים או מהחיים הנוכחיים. למעשה, הוא פועל כמו מצלמת וידאו שהקליטה כל פרט, כל מילה, כל התרשמות, כל חוויה, כל רגש - שאי-פעם חוותה נשמתנו.

בכל טיפול עומק אנו צריכים לחדור אל תת-המודע ולראות אילו חומרים מאוחסנים בו, שכן חומרים אלו (שהופכים בבוא היום למסקנות/אמונות) מנהלים בפועל את חיינו לטוב או לרע.

כמובן שלרוב אין לנו מושג שהאמונות ותת-המודע הם אלו ששולטים למעשה על חיינו, ואילו המודע שלנו הוא רק תוצאה משנית שלו. המודע הוא רק התגלמות של החומר הנמצא בתת-מודע, ואילו זה ניזון ממה שהמודע הכניס אליו דרך הדברים שראה, שמע וחווה במהלך הזמן.

זהו אמנם מעגל סגור, אך לשמחתנו אנו יכולים להשפיע עליו באמצעות עבודת עומק יסודית שנכנסת אל תת-המודע ומבררת אילו אמונות בסיסיות נמצאות שם:

* אם נמצאות שם אמונות חיוביות לגבי עצמנו והעולם, אנו נגיע הכי רחוק שאפשר, נמגנט אל חיינו שפע, זוגיות טובה ובריאות.

* אם נמצאות שם אמונות שליליות לגבי עצמנו והעולם, יהיה לנו קשה למגנט את כל אלה, ואף לא נחוש ראויים לקבל אותם.

לאחר שראינו אילו אמונות מגבילות אותנו בכל תחום רצוי, אנו חייבים למחוק אותן ולהכניס אחרות במקומן,שיהיו חיוביות ומקדמות.

זה אמנם נשמע תהליך מהיר וקל, אך בפועל זה רחוק מאוד מהאמת. העבודה עם האמונות הנמצאות בתת-מודע מאוד מאתגרת: המוח שלנו מתקשה להחליף אמונות ישנות, גם אם הן עכבו אותנו עד היום, וגם אם האמונות החדשות שנשים במקומן יקדמו אותנו לעבר חיי הצלחה ושפע.
שורשי האמונות שלנו נטועים כל-כך עמוק ובכזו עקשנות, עד שלעיתים אנו מתקשים לראות היכן הם מתחילים ובודאי לשנותם. החדשות הטובות הן שתוך עבודת עומק עדינה, אנו אכן יכולים להחליף אותן באמונות בריאות וחזקות שיובילו אותנו אל המקום הרצוי לנו בחיים.

החלק השני של הטיפול הוא מיגנוט השפע, עבודה בדמיון מודרך שנועדה להשתמש בחוק המשיכה להביא אלינו את החזון הרצוי בכל תחום. שכן כפי שאמר וולט דיסני: "רק אם אתה יכול לחלום את זה, אתה יכול לעשות את זה".